HALUK PEKŞEN: KARADENİZ’İN DOĞAL GÜZELLİKLERİNİN KATLEDİLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ  
26.09.2017
937
Yazı Boyutu: A- A+
HALUK PEKŞEN: KARADENİZ’İN DOĞAL GÜZELLİKLERİNİN KATLEDİLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ

CHP Trabzon Milletvekili Av. Haluk Pekşen’in Çamburnu’da orman katliamı ve yapılaşma ile ilgili olarak yaptığı suç duyurusu hakkında basın açıklaması şöyle:

Sürmene Çamburnu’da çıkan orman yangını ve sonrasında tatil köyü inşa edilmesinin tam anlamıyla bir doğa katliamı olduğunu belirten Pekşen, “Karadeniz’in doğal güzellikleri yandaşlara peşkeş çekmek adına katledilmektedir. Buna asla izin vermeyeceği. Çamburnu’da yaşanan doğa katliamına ilişkin başta Orman Bakanı olmak üzere ilgili kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduk. Hukuki süreç başladı. Bu işin peşini asla bırakmayacağız.” dedi.

CHP Trabzon Milletvekili Avukat Haluk Pekşen Çamburnu orman yanığını ve tatil köyü inşa edilmesi hakkında Orman Bakanı ve ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından bir basın açıklaması yaptı.

Pekşen, “Dünyadaki en önemli tabiat alanlarından birisi olan Sürmene Çamburnu önce yakıldı sonra da oraya tatil köyü inşa edildi. Orman bakanı her seferinde hem burada yanan alan hakkında hem de yapılan inşaatlar hakkında halka yalan söylemiştir. Ancak her şey açık bir şekilde ortadadır. AKP iktidarı Karadeniz bölgesini adeta yağmaya açmıştır. Ancak buna asla izin vermeyeceğiz. Bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız.” dedi.

Sürmene Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunan Pekşen, “Hukuki süreci başlattık. Çamburnu’da olduğu gibi Karadeniz’de yağmaya açılan diğer bütün doğal güzellikler içinde mücadelemiz devam edecektir. Karadeniz halkının hayatının bir parçası olan ormanlarının, yaylalarının, sularının katledilmesine karşı her alanda mücadelemiz devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Pekşen, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör, Sürmene İlçe Başkanı Hüseyin Çebi ve partililerle birlikte suç duyuru dilekçesini verdi.

SUÇ DUYURUSU İÇİN TIKLAYINIZ