SOYLU TOPLUMSAL ÇATIŞMA VE KAOS ÇAĞRISI YAPMIŞTIR  
29.06.2018
1608
Yazı Boyutu: A- A+

CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sözlerine sert çıkarak, “Sözleri ile toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum, açıkça ateşle oynamaktır. Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ‘Valilere, CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim’ sözlerine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon İl Başkanlığı sert tepki gösterdi. Atatürk Alanı’nda toplanan partililer şehitler için saygı duruşunda bulundu,  İstiklal Marşı okudular.

TOPLUMSAL ÇATIŞMA VE KAOS ÇAĞRISIDIR

Basın açıklaması yapan CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun, “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, valilere "CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim" sözleri ile toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum, açıkça ateşle oynamaktır. Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. “

ŞEHİTLERİMİZ SİYASİ PARTİLERİN DEĞİL MİLLETİMİZİN EVLATLARIDIR

Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır diyen Güzide Uzun, “Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan, bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip, derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir. Daha yeni tamamlanan seçimlerin, toplumda gerilimleri yok edip, sükûnet ve huzuru tesis etmesi beklenirken toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir.

ORTAYA ÇIKABİLECEK OLAYLARIN TEK SORUMLUSU SÜLEYMAN SOYLU

Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada, şehitlerimizin huzurunda olacaktır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkan veren iktidarındır” ifadelerini kullandı.